GELECEK BÜLTENİ 9

Geleceğin Bilimi Üyeleri Planlanma Kampını Tamamladı…
3 gün ile sınırlı kalan bu kampta üyeler yeri geldi akşam geç vakitlere kadar toplantılarını sürdürdü yeri geldi kahvaltıdan önce ön bir görüşme gerçekleştirdi. Ama her şeyden ziyade kamp çok keyifli ve de verimli geçti. Geleceğin Bilimi üyeleri önlerindeki bir yılı da planlamakla beraber geçen bir yılı değerlendirdiler. Ve kamptan çıkan çıktılar ile yola çok daha güçlü çıkmaya hazırlanıyorlar. Gelecek gençlikle beraber gelecek!
 
 

Bursa Yaz Akademisi ile Geçmişe Dönük Bir Serüven…
Tofaş Araba Müzesi gezisi düzenlendi. Bursa Yaz Akademisi ekibi hoş vakit geçirmekle beraber yeni şeyler öğrenmenin heyecanını da yaşadı. Eski at arabalarından başlayıp günümüz arabalarının değişimini gözlemleyen ekip, otomotiv sektörü ve geleceği hakkında sohbetini devam ettirdi. Türkiye’deki üretim gücünü siyasi, toplumsal ve ekonomik açısından nasıl etkilediğini inceledi. Müzeler yaşayan tarih olmaya, meraklı, bilim, tarih sever insanların ziyaretini beklemeye devam ediyor.
 
 


Geleceğin Bilimi Yaz Akademilerinin son dakika golü Eskişehir’den geldi. Yaz tatilini bitirmeye ramak kala açılan Yaz Akademisi ekibi tüm hızıyla faaliyetlerine başladı. Üyeler heyecanını güz dönemine de taşacağa benziyor. Gönüllülerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.
 

 

Geleceğe Dönüş Psikoloji Zirvesi…
Liseli gençlerin lisans hayatına atılmadan hayalleri hakkında konuştukları Gelecek ekibi; Geleceğe Dönüş ekibi… İşte bu harika ekip lise yıllarının matematik, kimya ve coğrafyadan ibaret olmadığını kanıtlama peşinde. Üniversiteli gençlerin liseli arkadaşlarıyla kurduğu bu bağda her şey mümkün. Yeri gelir hep birlikte kitap okurlar yeri gelir bir filmi tartışırlar. Şimdi de bir zirve yapmaya hazırlanıyor. Konu: Psikoloji. Tamamen lise düzeyindeki öğrencilerin sunumu ile gerçekleşecek bu konferans için Geleceğin Bilimi üyeleri oldukça heyecanlı. Ön toplantısını gerçekleştirerek her şeyi kusursuz bir düzene oturtmak istiyorlar. Ekibe Psikoloji Zirvesi’nin ardından daha nice zirve ile sahalarda görmek istediğimizi belirtiyoruz. Liseli arkadaşlarımızın akademik sesinin hayli gür çıktığı bu zirveler gelecek adına hepimizi umutlandırıyor.
 

Diyarbakır Yaz Akademisi’nde 3 Kuşak Sohbeti…
Yaz Akademisi kapsamında gelecek üyeleri Diyarbakır’da biraraya geldi. Anne kız torun şeklinde birarada bulunduğu ortam Diyarbakız Gelecek Anneleri için bir umut verdi. Kurulur mu bunu gelecekte göreceğiz ama Yaz Akademisi kapsamında verimli geçen bir toplantı olduğu kesin. Bu yaz gelecek tüm Türkiye’ye Yaz Akademileri ile geldi!