GELECEK BÜLTENİ 6

Azerbeycan Yaz Akademisi’ndeki Gelişmeler…
Yazı hızlı geçiren ekip Seyahat ve Sosyal Değişim Atölyelerini kurdular. Azerbeycan’da faaliyete girecek olan bu atölyeler Gelecek Akademisi’nin Azerbeycan’daki ilk iki atölyesi oldu. Ayrıca site oluşturmakta isteyen ekip, burada Azerbeycan’daki öğrencilere hitap etmeye hazırlanıyor. Geleceğin Bilimi olarak çabalarının başarıyla devam etmesini ve tüm Global Future Science gönüllülerininde devamını getirmesi umudundayız.

 

Geleceğe Dönüş Ekibi Psikoloji Zirvesine Hazırlanıyor…

Daha öncesinde liseli öğrencilerle birlikte İşleyen Zihinler; Robotik ve Uzay Zirvesi düzenleyen ekip şimdide Psikoloji Zirvesi ile sahada olmaya hazırlanıyor. 29 Temmuz’da gerçekleşen toplantıda İşleyen Zihinler;Psikoloji Zirvesi planlaması, gelecek zirvelerinin daha sık aralıklarla düzenlemesi ve Samsun, Mardin, Şırnak ve Kayseri gibi illerde de faaliyete geçilmesi konuşuldu.
 

Global Future Science’den Bir Proje Daha…

Foreigner in Turkey; Türkiye’de yaşayan yabancıların yaşamlarının kanuni, kültürel, dinsel ve dilsel açıdan iyileştirmeyi hedefliyen ekip çalışmalarına başladı. Gelecek dönemde de devam edecek projelerle yabancı sorunlarına çözüm bulmayı, Türkiyenin ortak değeri olmayı hedefliyorlar.
 
 

Gelecek Medya TRT Ofisi…

Geleceğin Bilimi’nin sesi olan Gelecek Medya, internet sitesi ve sosyal medya hesaplarının Gelecek TV için kolları sıvadı. Bu bağlamda TRT görüşmeleri düzenleyen ekip; yapılacak toplantılar, çıkarılacak olan planlamalar sonucunda geleceği ve bilimi televizyon ekranlarıda da konuşmaya hazırlanıyor.
 
 

Gençlik Kervanı Bu Hafta Yola Çıkıyor…

Kredi Yurtlar Kurumu, Konya Ticaret Odası, KTO Karatay Üniversitesi, İnovatif Gençlik Derneği ve pek tabii Geleceğin Bilimi tarafından desteklenen projenin detayları aynen şöyle; 40 erkek, 40 kadın öğrenci ile yola çıkılıyor. Öğrencilerin bu 14 gün sürecek yolculukta 14 tane şehri ufuklarında fethetmesi bekleniyor. Mühendisler ve mimarlar olmak üzere iki farklı rota belirleyen kervan, gezilecek-görülecek yerleri mesleki alana hitap eden yapılar olarak ayarladı zaten. Katılımcılarında alanıyla ilgili olarak programdan en üst düzeyde yararlanmaları ve geleceğe bir değer üretmeleri bekleniyor. Konu ile alakalı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Hayal Takımı’ndaki Çalışmalar…

Takım; Geleceğin Bilimi için tüm kurum, kuruluş, vakıf, dernek, stklarla görüşmeye devam ediyor. Eyüp Belediyesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TAİ ve TUSAŞ, Ürotam, gibi kurumlara gelecek hayallerini paylaşan ekip ortak faaliyetlerde biraraya gelme tekliflerini sundu. Gelecek döneme daha güçlü girmek için hazırlanmaya devam ediyor.

 

Gelecek Muhafızları Eğitim Çalışmalarına Başlıyor…

ÜROTAM’LA kurulan hayal ortaklığı sonucunda geleceğin mucitlerini teknoloji ile buluşturmayı hedefleyen ekip; kurulacak atölyeler, katılım sağlayacak mentörler, kullanılacak araç ve gereçlerin heyecanını yaşıyor. Eğitim için programlama çalışmalarına devam eden gönüllüler en kısa zamanda projenin hayata geçmesini istiyor. Çocukların o eşsiz dünyalarına bir pencerede Geleceğin Biliminden açıldı, açılmaya devam ediyor.

 

Gelecek Akademisi’nde Yeni Atölyeler  Kuruluyor…

2017 Güz Dönemi için kolları sıvayan ekip Akademinin mihenk taşlarını oluşturacak yeni atölyeler kurdu. Herkes için hukuk, hak ve adalet gereksiniminden yola çıkan Anayasa Atölyesi, geleceğin dil, söylem ve haberleşmeyle şekilleneceğinin bilincinde olan İletişim Atölyesi, hayali kağıda dökmek veya varolanı kağıda yorumlamak adına Çizim Atölyesi, medeniyet inşasının doğudan ele alınışını ve devamının nasıl geldiğini konuşacak olan Şarkiyat Atölyesi, ülkenin ve de dünyanın ortak dili olan ekonomiyi anlayıp yorumlayacak olan Ekonomi Atölyesi ve de binalardan çok yaşamın şekillendiği mimari alanını konuşmak üzere Mimari Atölyeleri açılıyor. Sende kendi ilgi ve alakanla ilgili bir atölyeye buradan kaydolarak fikrini dile getirebilirsin. Belki de Gelecek seninle gelecek.