GELECEK BÜLTENİ 5

Azerbaycan Yaz Akademisi Demlenme Toplantısı

Geleceğin Bilimi’nin Azerbaycan ağının biraraya geldiği demlenme toplantısı yapıldı. Tanışma faslından sonraki  gündem Azerbeycan’da neler yapılabileceği oldu. Ülkedeki üniversitelerle birlikte hareket etmek isteyen ekip 30 Temmuz’da güz döneminde faaliyete sokabilecekleri projeleri konuşmak üzere toplantılarını noktaladı.

 

 


İstanbul Yaz Akademisi 3. Bölge Demlenme Toplantısı

Avrupa yakasındaki Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş, Kağıthane, Sarıyer ilçelerinden oluşan 3. Bölge Yaz Akademisi gönülleri, 14 Temmuz’da düzenledikleri demlenme toplantısı ile biaraya geldi. İlk toplantının ardından alınan karar, yaz tatilini daha renkli ve de verimli geçirmek oldu. Böylece bir sonraki etkinlikte belirledikleri gezide olacaklar. Sende kendi ülkende, Geleceğin Bilimi’ne buradaki formdan katılabilirsin.

 

İstanbul Yaz Akademisi 2. Bölge Toplantısı

Tıbbi Bitkiler Bahçesini gezen ekip edindikleri bilgiler ile doğaya karşı farklı bir perspektif kazandıklarını belirtti. Pek çok hayvan ve bitki türünü, güneş saatini, tabiat takvimini inceleyip zehir bitkiler ve yanlış kullanımda zarar verebilecek bitkileri tanıma fırsatı buldu. Bir sonraki etkinlik buradan form doldurabilirsin.

 

 

İstanbul 1. Bölge Yaz Akademisi Ali Keşfet Ziyareti

İstanbul 1. Bölge Yaz Akademisi üyeleri, bölgelerindeki Ali Keşfet ekibinin mekanında demlenme toplantısı gerçekleştirdi. İletişimden arkeolojiye, tarihten robotiğe, mekanik ve mimariye kadar uzanan geniş bir çember etrafında oldukça faydalı sohbetler edildi.

 

 

Geleceğin Bilimi Tanıtım Günlerinde 
10 Temmuz’dan 26 Temmuz’a dek sürecek olan tanıtım günlerinde Medipol Üniversitesi’nde tanıtım masası açan gönüllülerimiz, bu heyecanlı tercih döneminde Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerle idi. Önümüzdeki dönemde artık üniversiteli olarak aramızda görmeyi diler, geleceğe yönelik en önemli tercihlerden biri olan üniversite ve meslek seçiminde tüm adaylara başarılar dileriz.

 

 

Adana Yaz Akademisi Demlenme Toplantısı
Adana Yaz Akademisi kapsamında biraraya gelen ekip üyeleri ilk adımlarını demlenme toplantısı gerçekleştirdi. Sağlık sektörü üzerine edilen muhabbetlerle Adana için ne yapabiliriz sorusuna cevap arandı. En kısa zamanda faydalı bir etkinlikle sahadalar! Sende bulunduğun il veya ülkeden aramıza buradan katılabilirsin.

 

Diyarbakır Yaz Akademisi Tarih Gezisi
Diyarbakır Yaz Akademisi, Tarih Maratonu adını verdiği bir etkinlik gerçekleştirdi. Yaşadıkları coğrafyanın geçmişteki temellerine inen ekip keyifli bir gün geçirdi. En eski topluluklardan, yakın tarihe kadar bölgeye değer katan yapıları kadar keşfe çıkan ekip, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 

 

Yalova Yaz Akademisi Demlenme Toplantısı
Farklı kültürlerin birarada olduğu Yalova için biaraya gelen Yalova Yaz Akademisi ekibi önümüzdeki günler için planlar yaptı. Köklü geçmişe sahip köyleri ziyaret etmeyi ve gelecekte yapacağı etkinlikler için yerel STKlarla hayal ortaklığı kurmayı hedefleri arasına aldı.

 

 

Geleceğin Biliminde Önümüzdeki Hafta
21 Temmuz İstanbul 4. Bölge CERN gezisi
21 Temmuz Bursa Yaz Akademisi Gökbilim sohbeti ve Bursa gezisi