GELECEK BÜLTENİ 3

İstanbul’da Yaz Akademisi
İstanbul 4. Bölge üyeleri 21 Haziran’daki iftar etkinliği ile bir araya geldi. İftar sonrası başlayan Hayal Gecesi programı, Masal Kervanı adlı grubun masal ve ezgi dinletisi ile devam etti. Oldukça keyifli geçen program sonrasında tekrarı adına istekler alınan bu güzel organizasyonda gençler harika bir yaz gecesinde birlik oldu.

 

 

Geleceğin Bilimi Sosyal Medyada da Her Yerde!
#gelecekheryerde hashtagi ile paylaşılan gönderilerle beraber farklı illere, ülkelere giden Gelecek Bilimciler’in bulundukları konumlarda Geleceğin Bilimi var olmaya devam ediyor. Sen de yaz boyu her nerdeysen geleceği yanına al ve #gelecekheryerde hashtagi ile gönderini sosyal medyada paylaş. Geleceğin Bilimi sen neredeysen orada ve yanında olmaya çalışacak. Gönderilerimize twitter adresimizden ulaşabilirsin.

 

Gelecek Medyadaki Yeni Çalışmalar
2017’nin en uzun günleri olan GBF’17 forumundan çok özel röportajlar Geleceğin Bilimi youtube kanalında paylaşılmaya başlanıldı. Röportaj konuğu Sayın Yusuf Yeşil’in geleceğe dair söylemlerine ve çok daha fazlasına kanala abone olarak ulaşabilirsin. Gelecek Medya çok yakında yeni röportajlarla sizlerle olacak!

 

 

Gelecek Muhafızları İçin İftar Vakti
Gelecek Muhafızları & Oyun Çalışmaları ortaklığında diğer grupların desteği ile 22 Haziran’da Kazım Karabekir Sabır Camiinde bir çocuk iftarı düzenlendi. Yüze yakın mülteci çocukla gerçekleştirilen bu iftar, Geleceğin Bilimi ekiplerinden olan Gelecek Muhafızlarının önemli bir saha projesi oldu. Geleceğin küçük sahiplerine yönelik bu tarz etkinliklerin fikir\proje\veri aşamalarının herhangi birisinde sen de yerini almak istersen Gelecek Muhafızlar ekibine buradan katılabilirsin.

 

Geleceğin Bilimi Evrenseldir!
Geleceğin Bilimi Global ekibi farklı ülkelerdeki gençlik hareketleri ve Türkiye’de uluslararası faaliyet gösteren stk, kamu ve özel aktörlerle işbirlikleri kurarak bir taraftan farklı ülkelerden Türkiye’ye eğitim için gelmiş öğrenciler ile iletişim kurarken diğer taraftan farklı ülkelere eğitim ya da iş için gitmiş Türkiye’li gönüllüler ile çalışmalar yürütüyor.  Ortak geleceği imar etmek için insiyatif alıyor ve değer üretiyor. Bu alandaki faaliyetlerine yön verme amacıyla bir araya gelen ekibin an itibariyle 15 ülkede Gelecek Meclisleri olsa da her geçen gün yeni keşiflerle çalışmalarına devam ediyor.

 

Gelecek Medya Gönülleri İş Peşinde
Geleceğin Bilimi’nin mikrofonu olan Gelecek Medya ekibi 29 Haziran’da bir araya geldi. Gündeme dair konuların çözümü ve çalışma planlamasını yapan ekip yeni projelerini de sahaya sürmek için gün sayıyor. Aynı zamanda Geleceğin Biliminde geleceğe dair her şeyi takipçilerine son sürat aktarmaya devam ediyor. Facebook, Twitter, Instagram hesapları, Youtube kanalı ve web sayfasında Geleceğe dair her şeye ulaşabilirsin.

 

Yaz Akademisinde Bu Hafta…
5 bölgeye ayrılan İstanbul, Yaz Akademisi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Demlenme toplantıları gerçekleştiren ekipler yol haritalarını belirledi. Yaz tatilinin verimli geçmesi adına bir araya gelen gönüllerin ilerleyen süreçlerde düzenleyeceği her türlü etkinlik için veya kendi fikrini birlikte gerçekleştirmek adına buradan Yaz Akademisi başvuru formuna ulaşabilirsin.İstanbul’da olmasan dahi Geleceğin Bilimi mesafelere takılmadan yoluna devam ediyor. Türkiye’nin birçok ilinde faaliyete giren, hedefi 81 ilin 81’inde de var olmak olan Yaz Akademisi, geçtiğimiz 10 günlük süreçte bünyesine yeni iller katmaya devam etti. Sen de yaz tatilinde bulunduğun ilde senin gibi Gelecek Bilimciler ile Yaz Akademisinde bir araya gelebilirsin.

 

Geleceğin Biliminde Önümüzdeki Hafta…

1 Temmuz Bursa Yaz Akademisi Demlenme Programı
2 Temmuz Yalova Yaz Akademisi Demlenme Programı
2 Temmuz İstanbul 4. Bölge Yaz Akademisi Demlenme Programı
2 Temmuz Gaziantep Geleceğin Anneleri Toplantısı
3 Temmuz Hayal Takımı Temasları
8 Temmuz Global Future Science with Cultural Days