GELECEK BÜLTENİ 2

Geleceğin Bilimi ile Bir Yeni Bilgi!
Gelecek Medya ekibi iş başında! ‘Geleceğin Bilimi ile Bir Yeni Bilgi’ markası yayın hayatına başladı! Facebook/ Twitter/ Instagram gibi sosyal medya hesaplarından Geleceğin Bilimi’ni takip ederek sen de bu hazineden yararlanabilirsin. Veya paylaşmak istediğin bir bilgi varsa bunu gelecekmedya@medipol.edu.tr adresine gönderip bu hazineye katkıda bulunabilirsin!

 


Gelecek İçin İftar Vakti!
Gelecek Hareketi 5. bölge üyeleri 11 Haziran Pazar günü Maltepe Sahil’de tanışma ve iftar etkinliği gerçekleştirdi. İftarda bölge içerisinde ne gibi faaliyetler yapılabileceği konusunda istişare edildi. Aynı zamanda “Çocuk İftarı” ve “Oyun Çalışmaları” adı altında düzenlenecek olan yeni etkinlikler için hazırlıklara başlandı. Gelecek Hareketi 4. bölge üyeleri ise 16 Haziran Cuma günü Üsküdar Sahil’de gerçekleşen iftar etkinliğinde bir araya geldi. Geleceğe dönük muhabbetler eşliğinde oruçlar açıldı. İftarda toplanan bu üyeler aynı zamanda Yaz Akademisi 4. bölge olarak ilan edildi.

 

Hayal Takımı Planlama Toplantısı Gerçekleşti.
Hayal Takımı’nın 11 Haziran’da gerçekleştirdiği planlama toplantısında yakın tarihte yapılan KADEM görüşmesi değerlendirildi ve kurulacak olan heyetin istişaresi yapıldı. Aynı zamanda hayal ortaklığı kurulan Cordoba ekibi ile çalışmaları yürütecek olan heyetin oluşturulması sağlandı. Son olarak önümüzdeki zamanlarda kurulacak olan hayal ortaklarının isimleri belirlendi.

 

Gelecek Akademisinde Bu Hafta…
Sinirbilim Atölyesi 11 Haziran’da  “Bağımlılık ve Yapay Zeka” 18 Haziran’da ise “Placebo Etki ve Bilinçaltı” konulu toplantılarında beyin fırtınası gerçekleştirerek  düşüncelerini ve bilgilerini birbirleriyle paylaşmak amacıyla Medipol Üniversitesi Kavacık Güney Kampüs’te bir araya geldi.

 

 

Yaz Akademisi Çalışma Grubuyla Bir Araya Geldi
13 Haziran’da gerçekleştirilen bu toplantıda Gelecek üyeliğinin Yaz Akademisi’ne nasıl işleneceği, bunun için ne gibi bir sistem uygulanması gerektiği konusunda istişare edildi. Yaz Akademisi’nin potansiyelini arttırma ve bundan nasıl bir fayda sağlanacağı konusunda konuşuldu.

 

 


Global Future Concil Kuruldu!

Global Future Concil 15 Haziran’da bir tanışma etkinliği gerçekleştirdi. Bu toplantıda Temmuz ayı için bir etkinlik planlandı. Katılımcıların çoğunun yurtdışı deneyimi olması sayesinde ülkeler ayrıntılı bir şekilde irdelendi. Gündeme getirilen ülkelerdeki konsolosluklar aracılığı ile Türk öğrencilerin iletişim bilgilerine ulaşılması konusunda konuşuldu ve ülke ülke Global Future Science kurulma kararı alındı.

 

 

Sosyal Değişim Atölyesi İftarı ve Yaz Planlaması
Sosyal Değişim Atölyesi 16 Haziran’da Sultanahmet Meydanı’nda bir iftar etkinliği gerçekleştirdi. İftarda yazın nerelerde ne tür çalışmalar yapabileceğine dair yaz planlaması yapıldı. Çevredeki çocuklarla, kendilerini bulmada yardımcı ve paylaşımı öğretici oyunlar oynanması planlandı. Ayrıca engelli bireylerin sorunlarını anlatan bir kısa film için senaryo yazımına başlandı.

 

Geleceğe Geri Sayım Ekibi ile İftar Programı Gerçekleşti!
Geleceğin Bilimi 17 aylık hızlı ve dolu dolu serüveninde ilk mezunlarını verdi. Bu yolculukta Geleceğin Bilimi’ne destek veren hocalar ve mezun olan arkadaşlarla 19 Haziran’da bir iftar programı gerçekleştirildi. Programda “Geleceğe Geri Sayım” ekibi ile Geleceğin Bilimi’nin 17 ay boyunca neler yaptığı, hocaların önerileri ve yol haritası üzerine konuşuldu.

 


Geleceğin Bilimi Linked in’de!
Linked in, iş ağı (business network) kurmak ve networkunuzu genişletebilmeniz için oluşturulmuş bir sosyal ağ platformudur. Geleceğin Bilimi de bu sosyal ağ platformunda yerini aldı. Bu sayede Geleceğin Bilimi’nde aktif görev alan üyelerimiz artık Linked in’de sosyal tecrübelerine Geleceğin Bilimi’ni ekleyebilecek! Hesaba buradan ulaşabilirsin!

 

Geleceğin Biliminde Önümüzdeki Hafta..
21 Haziran – İstanbul 4. Bölge Hayal Günü
22 Haziran – Çocuk İftarı
22 Haziran – Hayal Takımı UDEF Ziyareti
22 Haziran – Global Future Concil Planlama Toplantısı
26-30 Haziran – İstanbul Yaz Akademisi Demlenme Toplantıları
30 Haziran – Gaziantep Yaz Akademisi Demlenme Toplantısı