GELECEK BÜLTENİ 18

Akademi Çaylar Demlendi, Muhabbet Koyu…
Geleceğin Bilimi gönülleri sinirbilimi farklı bir seviyeye taşıyarak Neurogene Atölyesinde biraraya geliyor. Öte yandan Anayasa Atölyesi için start verildi. Demlenme toplantısını gerçekleştiren ekip dönem içinde neler olacağını değerlendirdi. Siyasal Teori Atölyesi ise 3. toplantısını gerçekleştirdi. Döneme hızlı giren ekip performansını koruyor. Sende İstanbul’un 4 Bölgesinde aktif 40 atölyeden birinde, kendi ilgin ve alanına dair birşeyler yapmak istersen link burada!

 

Gelecek Medya İş Peşinde…
Lansman sayısı çıkan Gelecek Dergisinin birinci sayısı için hazırlıklar son sürat devam ediyor. Bu bağlamda ekip, Kriter dergisi editörü Mehmet Akif Memni ile istişarede bulundu. Forumdan önce çıkacağına dair ufak bir kopya derginin takipçilerine duyurulur.
Kısa film çekimleri için sinemacı Muhammet Erkan Bülbül ziyaretini gerçekleştirdi. Forumun kısa filmleri Klark Medya desteğiyle hazırlanacak. Ve geleceğin sesi tüm sosyal mecralarda duyulacak!
Gelecek Medya Web Ofisinden Gönüllülere Ufak Bir Çağrı;
Geleceğin Bilimi, Gelecek Akademisi ve GBF2018 sitelerine içerik ve duyuru abonelik sistemi eklendi. Geleceğin Bilimi ile ilgili en son bildiri ve duyurulandan haberdar olmak için web tarayıcınızdan siteleri ziyaret ederek bildirimlere abone olabilirsiniz.

Akademinin Son Hamlesi, Globalleşme Atölyesi
Uluslararası öğrencilerin biraraya geleceği, ortak dünyanın gerçeği ve idealinin konuşulacağı bir atölye kuruldu. Gönüllülerini arıyor… Atölye çıktıları geleceğe ışık olacağa benziyor. Sende bu atölyede ülkene bir yer bulmak istersen link burada!

 
 

Geleceği Tasarlamak; Hareketin Genel Mantığı Bu Cümleden İbaret
Bilimle hemhal olan, ülkesinin geleceğini savunan Geleceğin Bilimi hareketi dernek sürecine girdi. Artık binlerce arkadaşın bir şekilde biraraya geldiği bir durumdan, hiyerarşinin olmadığı fakat düzen ve düsturun mihenk taşı olduğu bir yapılanma sürecindeler. Gelecek Tasarımcıları ekibi de bu süreçle birebir ilgilenen ekip ve olağan toplantıları gerçekleştirerek çalışmalarına devam ediyorlar.