GELECEK BÜLTENİ 1

Gelecek Bülteni Yayında!
Gelecekten haber var!  Gelecek Bülteni on günlük periyotlarla yayın hayatına başlıyor. Bu bülten sayesinde sizleri Geleceğin Bilimi bünyesinde yapılan ve bir sonraki bültene kadar yapılması planlanan çalışmalardan haberdar etmeyi  amaçlıyoruz. Sen de gelecekten haberler duymak istersen şuradan Gelecek Bültenine abone olabilirsin!

 

GBf’18 Çalışmaları Başladı!
Geleceğin Bilimi geçtiğimiz Mart ayı içerisinde Medipol Üniversitesi Kavacık Güney kampüste 2. forumunu düzenlemişti. 2018 forumu için kolları sıvayarak organizasyon sürecini başlatan GBF’18 mutfak ekibi, 1 Haziran’da Sultanahmet meydanında düzenledikleri iftardaydı.

 

İstanbul Gelecek Hareketi Bölgelere Ayrılıyor!
2 Haziran’a geldiğimizde ise İstanbul’un potansiyelini en yüksek düzeyde kullanmak adına 5 bölgeye ayrılmış Geleceğin Bilimi üyelerinden 2. Bölgede yer alan üyeler Sultanahmette bir iftar etkinliği düzenledi.

 

Gelecek Akademisinde Bu Hafta…
Sinirbilim Atölyesi ise akademik hayatları devam eden öğrencilerin konu ile ilgili bilgilerini birbirlerine sunabilecekleri atölyelerden birisi olarak ‘İkinci Beyin Bağırsak’ konulu sunularıyla Medipol Üniversitesi Kavacık Güney  Kampüste bir araya geldi.

 

Akademi 360 Eğitim Teknolojileri ve Eğitimin Geleceği Gündemi ile Toplandı.
Bölgelere ayrılan Geleceğin Bilimi’nin 2. Bölge iftarı da 5 Haziran’da yine Sultanahmet meydanındaydı. Gündemi ‘gelecek inşaası adına eğitim projeleri’ olan Gelecek Akademisi de Akademi 360 toplantısı için Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı’ndaydı.

 

Geleceğin Bilimi Kadın ve Demokrasi Derneği buluşması.
Hayal Takımı 9 Haziran’da KADEM’in Kısıklı il binasında düzenlenen iftarda yerini alarak Geleceğin Bilimi çalışmalarındaki organizasyonların daha geniş ve güçlü networklerle yürütülmesi adına hayal ortaklığı görüşmesi için oradaydı. Daha birçok vakıf, dernek, stk, kurum ve kuruluşlarla kontak halinde olan Hayal takımı; sunabileceği en üst düzey imkanlar adına çalışmalarına devam ediyor.

 

Yaz Akademisi Başlıyor!
Tanışma toplantıları, eğitim programları, yapılacak olan her türlü etkinlik optimizasyonu adına Geleceğin Bilimi çalışmaya devam ediyor. Yakın gelecek planları arasında yaz tatilini verimli geçirmek adına Yaz Akademisine şuradan başvuruda bulunabilir, Facebook/ Twitter/ Instagram gibi sosyal medya hesaplarından ve internet sitesinden faaliyetlerle ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsin.

 

Gelecek Muhafızları çalışmalarına başladı.
Geleceğin Bilimi ekibi bir süredir üzerinde çalıştıkları Gelecek Muhafızları projesini başlattı. 6-12 yaş arasındaki çocukların eğitimlerini ve yeteneklerini desteklemeyi amaçlayan bu proje kapsamında geçtiğimiz günlerde mayın tespiti yapabilen casus drone mucidi 11 yaşındaki Mert Delibalta’yı Medipol Üniversitesine davet adildi. oldukça keyifli ve verimli geçen bu görüşmede, Gelecek Muhafızlarının yol haritasını belirledik. işte böylece yeni neslin gelecek inşası tüm hızıyla devam ediyor.

Geleceğin Biliminde Önümüzdeki Hafta…
11 Haziran – Hayal Takımının planlama toplantısı yapılıyor.
11 Haziran – İstanbul 5. Bölge Gelecek İçin İftar Vakti’nde Maltepe’de.
13 Haziran – Yaz Akademisi Çalışma Grubuyla biraraya gelecek.
13 Haziran – Gelecek Üyeliği Çalıştayı yapılıyor.
15 Haziran – Global Future Concil tanışıyor.
16 Haziran – İstanbul 4. Bölge Gelecek İçin İftar Vakti’nde Üsküdar’da.
16 Haziran – Sosyal Değişim Atölyesi iftarı ve yaz planlamasını yapıyor olacak.
17 Haziran – İstanbul 1. Bölge Gelecek İçin İftar Vakti’nde Avcılar sahil parkında.